کشیدن دندان در اهواز

 

در دندانپزشکی لبخند پارسی ، ما به حفظ ساختار طبیعی دندان تا حد امکان معتقدیم و از کشیدن دندان اجتناب می کنیم مگر اینکه این امر اجتناب ناپذیر باشد این معمولا زمانی است که

  • دندان به شدت شکسته است و بنابراین ساختار کافی از دندان برای ترمیم باقی نمانده است
  • عصب کشی ناموفق بوده و دندان دارای عفونت میباشد
  • به عنوان یک راه حل جایگزین به جای عصب کشی دندانی که دارای عفونت است و پوسیدگی گسترده و ساختار ضعیف دارد.

جراحی دندان و کشیدن دندان در اهواز تحت بی حسی موضعی انجام می شود تا درمان تا حد امکان بدون درد باشد.

ما از پریستوم ها و لوکساتورها جهت کشیدن دندان استفاده می کنیم تا استخوان فک تا حد امکان حفظ شود. حفظ استخوان برای کارهای بعدی نظیر ایمپلنت ضروری می باشد.

لطفا توجه داشته باشید که تجربه کمی ناراحتی ، تورم و خونریزی بعد از کشیدن دندان عادی است، البته ما از تکنیک هایی استفاده می کنیم تا این عوارض جانبی را به حداقل برسانیم. در موارد نادر احتمال آسیب به عصب و درگیری سینوس ممکن است.

کشیدن دندان در اهواز مخصوص ایمپلنت

پس از کشیدن دندان یک ماده پیوند استخوان در داخل حفره قرار داده می شود. برای کشیدن دندان در اهواز ما از مواد پیوند استخوان استفاده می کنیم. مواد پیوند یک ماده معدنی طبیعی و متخلخل است که از استخوان گاو تولید می شود. این ماده پیوند استخوان در طول زمان سفت می‌شود و بخشی از ساختار استخوان فک می‌شود به این ترتیب از وجود استخوان کافی برای ایمپلنت‌ها و دندان های مصنوعی اطمینان حاصل می‌شود.

پس از جایگذاری مواد پیوند استخوان در حفره ، یک غشای کلاژن در بالای آن قرار می‌گیرد تا امکان التیام مناسب بافت لثه فراهم شود.

مزایای حفظ استخوان برای ایمپلنت

  • از کوچک شدن استخوان جلوگیری می کند بنابراین ساختار استخوانی کافی حفظ می شود.
  • عمق و ارتفاع استخوان بهتر حفظ می شود و در نتیجه هنگام کاشت ایمپلنت در آینده اغلب نیاز مجدد به پیوند استخوان وجود ندارد و استخوان کافی برای ایجاد یک ایمپلنت قوی حفظ می شود
  • برای ایمپلنت اگر پیوند استخوان بلافاصله بعد از کشیدن دندان انجام شود نسبت به زمانی که بعدا پیوند استخوان انجام شود حدود 4 الی 6 ماه در زمان صرفه جویی می شود.

خطرات کشیدن دندان

این اطلاعات به شما کمک می کند تا در مورد درمان دندانپزشکی خود تصمیمی آگاهانه بگیرید.

ما تلاش می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تکنیک ها، ابزارها و موادی که برای جراحی دندان و کشیدن دندان در اهواز استفاده می کنیم خطرات کشیدن دندان را برای بیماران ما به حداقل می رساند. لطفاً توجه داشته باشید که هر گونه عوارض جانبی در کشیدن دندان غیر معمول و نادر است. اما این نادر بودن علت بی تفاوتی نیست.

تورم ، درد و خونریزی

به طور معمول ممکن است پس از کشیدن دندان مقداری تورم، ناراحتی یا درد وجود داشته باشد و شاید برای کنترل این ناراحتی ها نیاز به تجویز داروهای مسکن وجود داشته باشد. همچنین ممکن است پس از کشیدن دندان مقداری خونریزی وجود داشته باشد. این خونریزی معمولا جزئی است و به راحتی با قرار دادن دستمال پارچه ای تمیز در محل و گاز گرفتن آن به مدت نیم ساعت کنترل می شود. وجود خون آبه تا 24 ساعت عادیست. چنانچه بعد از دو ساعت خونریزی شدید وجود داشت نیاز به مراجعه مجدد به دندانپزشک می باشد.

حفره خشک دندان

حفره خشک دندان یک درد پس از کشیدن دندان می باشد که چند روز پس از کشیدن دندان شروع می شود. بیشتر بعد از کشیدن دندان های پایین به خصوص دندان عقل به وجود می آید. همچنین در افراد سیگاری، بیمارانی که بهداشت دهان و دندان ضعیفی دارند و بیماران دیابتی شایع تر است. حفره خشک دندان باعث درد و ناراحت می شود که تنها با شستشو مداوم محل حفره و استفاده از گلیسیرین و کلسیم توسط دندانپزشک بهبود پیدا می کند. علت حفره خشک هنوز شناخته شده نیست و هیچ علت مشخصی ندارد اما خوشبختانه درمان آن با صبوری بیمار آسان می باشد.

کبودی در ناحیه تزریق و یا روی پوست در ناحیه کشیدن دندان

کبودی در ناحیه تزریق با کمپرس آب گرم و گذر زمان حل می شود

آسیب به عصب

با کشیدن دندان‌ عقل پایین، بی‌حسی یا تغییر حس در دندان‌ها، لب، زبان و چانه به دلیل نزدیکی ریشه‌های دندان به عصب آلوئولار تحتانی محتمل است. تغییر حس پس از کشیدن دندان عقل معمولاً برگشت پذیر است و بعد از مدتی درمان می شود. اما در موارد بسیار کمی می تواند دائمی باشد (حدود 1٪).

گاز گرفتن لب و زخم شدن آن

گاز گرفتن لب بی حس شده ممکن است پس از کشیدن دندان باعث زخم شدن لب شود.

سایر عوارض احتمالی 

آسیب احتمالی به دندان‌های مجاور دندانی که نیاز به کشیدن دارد.

تریسموس و محدود شدن حرکت فک به دلیل التهاب یا تورم. این بیشتر پس از کشیدن دندان عقل رایج است. و با مصرف دارو و کمپرس آب گرم درمان می شود.

خونریزی پس از کشیدن دندان ، خونریزی قابل توجهی نیست اما تراوش مداوم خون آبه در محل کشیدن دندان ممکن است رخ دهد.

ممکن است مدتی پس از کشیدن دندان، برجستگی‌های تیز استخوانی در لبه حفره ایجاد شود. ممکن است لازم باشد این برجستگی ها برداشته شود.

کشیدن ناقص دندان. اگر نوک های کوچک ریشه باقی مانده باشد آن ها را می بایست رها کرد تا از آسیب به استخوان یا ساختارهای حیاتی مانند اعصاب یا سینوس ها جلوگیری شود.

درگیری سینوس : ریشه دندان‌های بالایی اغلب به سینوس فک بالا نزدیک است و گاهی اوقات ممکن است تکه‌ای از ریشه به داخل سینوس وارد شود یا سوراخی در سینوس ایجاد شود که ممکن است نیاز به درمان اضافی داشته باشد.

شکستگی فک : این اتفاق بسیار نادر است اما در دندان های نهفته ممکن است.

اکثرا کشیدن دندان به صورت معمولی و بدون مشکل انجام می شود و انتظار نمی‌رود که عوارض جدی وجود داشته باشد. مواردی که رخ می دهند اغلب جزئی هستند و به راحتی قابل درمان هستند.

اگر مایلید در مورد کشیدن دندان مخصوص ایمپلنت دندان در اهواز اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید برای رزرو نوبت دندانپزشکی با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول کشیدن دندان در اهواز

 

استراحت بعد از کشیدن دندان چقدر طول می کشد؟

 

به طور معمول ، از شما خواسته می شود که حداقل 24 تا 72 ساعت بعد از کشیدن دندان استراحت کنید تا محل درمان لخته شود. پس از آن، بیمار می تواند به فعالیت عادی بازگردد. بافت لثه معمولاً در حدود 3 الی4 هفته به طور کامل بهبود می یابد.

آیا کشیدن دندان دردناک است؟

بسیاری از بیماران آن را بدون درد می دانند و این ناراحتی تنها یک ثانیه طول می کشد. اگرچه ممکن است فشار ابزار را احساس کنید که داروی بی حسی مانع از آن نمی شود.

بعد از کشیدن دندان چه کارهایی نمی توانید انجام دهید؟

تا 24 ساعت بعد از کشیدن دندان از آبکشی دهان یا تف کردن خودداری کنید تا لخته ای که در حفره دندان ایجاد می شود از جا کنده نشود. همچنین تا 48 ساعت سعی کنید از سمتی غذا بخورید که دندان کشیده نشده است.

 

همین امروز تماس بگیرید

 

اگر مایل به رزرو نوبت دندانپزشکی هستید یا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر هستید لطفاً با شماره 09399404306 تماس گرفته و از ارتباط با ما دریغ نکنید.