عصب کشی دندان در اهواز با شستشوی اولتراسونیک

عصب کشی دندان که به نام درمان ریشه نیز شناخته می شود یک روش دندانپزشکی است که برای درمان عفونت یا التهاب غیرقابل برگشت عصب یا پالپ دندان استفاده می‌شود. اگر دندان درمان نشود ممکن است به دلیل پوسیدگی عمیق، شکستگی دندان یا بیماری پریودنتال نیاز به کشیدن دندان شود یا آنکه دندان های مجاور نیز خراب شوند و آسیب ببینند.

 

اگر به عصب کشی نیاز دارید لبخند پارسی در اهواز با نهایت دقت و تخصص آماده است.

 

مروری بر ساختار دندان:

 

یک دندان از سه قسمت تشکیل شده است:

 • مینای دندان که پوشش سخت بیرونی دندان است.
 • عاج، ماده ای نرم تر و استخوان مانند که از مینای دندان حمایت می کند. و زیر مینا قرار دارد
 • پالپ که بافت نرم (حاوی اعصاب و عروق خونی) در مرکز دندان است.

عصب کشی دندان در اهواز چگونه انجام می شود؟

پالپ مسیری دارد که از داخل دندان به سمت پایین می رود و به لثه و استخوان فک می رسد. این مسیر به کانال ریشه معروف است. یک دندان می تواند بیش از یک کانال ریشه داشته باشد. کانال ریشه از بافت نرمی تشکیل شده است که حاوی اعصاب و عروق خونی است.

اگر پالپ توسط باکتری عفونی شود شروع به مرگ می کند که می تواند منجر به از دست دادن دندان شود. همچنین این خطر وجود دارد که عفونت به داخل کانال ریشه گسترش یابد، که ممکن است منجر به ایجاد یک آبسه دردناک (تورم پر از چرک) شود. سپس عفونت می تواند به لثه ها (باعث ایجاد ضایعه پریو اندو) یا استخوان هایی که از دندان های شما حمایت می کنند (پریودنتیت) گسترش یابد.

عصب کشی برای نجات دندان و جلوگیری از گسترش عفونت طراحی شده است. پالپ ملتهب یا عفونی از دندان خارج می شود و سپس کانال ریشه از همه باکتری ها پاک می شود. برای حذف باکتری ها داخل کانال ریشه معمولا با مواد مخصوصی شستشو داده می شود. موفقیت درمان به حذف باکتری ها وابسته است و اگر اینکار به خوبی انجام نشود عصب کشی با شکست رو به رو می شود. ما در لبخند پارسی بر خلاف اغلب مراکز درمانی ، شستشو کانال ریشه را با دستگاه اولتراسونیک انجام می دهیم تا از موفقیت طولانی مدت درمان مطمئن شویم. به طور کلی در کلینیک های اروپایی شستشو دستی منسوخ شده و همگی با دستگاه های اولتراسونیک کانال ریشه را شستشو می دهند. اما در ایران به دلیل ملاحضات مالی همچنان اغلب مراکز درمانی به صورت دستی کار شستشو را انجام می دهند. بعد از شستشو کانال ریشه توسط یک ماده مصنوعی به نام گوتا پر می شود.

آیا عصب کشی دندان دردناک است؟

عصب کشی معمولا به عنوان یک روش دردناک تلقی می شود. سعی می شود که با تزریق بی حسی موضعی درد توسط بیمار احساس نشود اما درد جزیی علی الخصوص در دندان های به شدت عفونی غیر قابل اجتناب است.

درمان ریشه یکی از چالش برانگیزترین درمان هایی است که دندانپزشک باید انجام دهد. مشکلاتی در هنگام انجام عصب کشی وجود دارد و اندازه گیری های دقیق، ابزار دقیق و حذف دقیق باکتری ها برای اطمینان از نتیجه خوب حیاتی است.

اهمیت عصب کشی دندان در اهواز

عصب کشی می تواند بسیار پیچیده باشد و یک کار زمان بر است این به این دلیل است که موفقیت عصب کشی نیاز به دقت بالا دارد و اگر با استاندارد بالا انجام نشود خطر شکست درمان وجود دارد. اگر این اتفاق بیفتد، نیاز به عصب کشی مجدد وجود دارد. متأسفانه ، میزان موفقیت عصب کشی مجدد بسیار کم است. با این حال به دلایل عوامل کلینیکی یا ژنتیکی احتمال شکست درمان همیشه وجود دارد.

ما در لبخند پارسی متخصص عصب کشی در اهواز داریم که تحصیلات تکمیلی را صرفاً در زمینه عصب کشی دندان گذرانده است. او برای عصب کشی دندان در اهواز در دسترس است. همچنین اگر عصب کشی دندان کاری است که می خواهید انجامش دهید یا می خواهید سایر نگرانی های خود را با ما در میان بگذارید همین امروز یک زمان معاینه رزرو کنید تا بتوانیم بهترین مشاوره را به شما بدهیم.

عصب کشی دندان چیست؟

آیا نیاز به عصب کشی در اهواز دارید؟ در لبخند پارسی ، ما اطمینان می‌دهیم که با استفاده از بهترین تکنیک‌ها و تجهیزات پیشرفته برای تعیین محل دقیق انتهای ریشه‌ها و با استفاده از شستشوی اولتراسونیک جهت حذف باکتری ها ، خطر شکست درمان را به حداقل می‌رسانیم.

سعی می کنیم دندان را به طور کامل بی حس می کنیم تا مطمئن شویم که درمان به راحتی و بدون درد انجام می شود.

سپس دندان را معمولاً با یک ورق پلاستیکی یا با استفاده از پنبه ایزوله می کنیم تا اطمینان حاصل شود که تا حد ممکن باکتری های آب دهان وارد کانال ریشه نمی شود و از آلودگی جدید توسط بزاق جلوگیری می شود. حفظ یک محیط استریل هنگام انجام عصب کشی مهم است زیرا از ورود هر گونه باکتری در دهان به کانال ها جلوگیری می کند.

متخصص عصب کشی ما در اهواز سپس از فایل‌های مدرن تیتانیوم منعطف استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل شود که کانال‌ها به طور موثر تمیز می شوند. ما از فایل های نو و جدید استفاده می کنیم تا خطر شکستگی فایل درون ریشه را به حداقل برسانیم و خطر عفونت را کاهش دهیم.

ما از اپکس یاب های الکترونیکی با تکنولوژی بالا برای تعیین دقیق طول کانال ها و کاهش تعداد رادیوگرافی ها و در نتیجه دوز رادیوگرافی استفاده می کنیم. کانال ها را با مواد ضدعفونی کننده قوی مانند هیپوکلریت سدیم و گاهی اوقات ید با استفاده از دستگاه اولتراسونیک به طور کامل تمیز می کنیم تا باکتری های باقی مانده در داخل کانال ها از بین بروند.

ما همچنین هنگام قرار دادن مواد پرکننده درون کانال ریشه ، در موارد خاص از تکنیک تزریق گرم استفاده می کنیم.

اگر از خود می‌پرسید که «عصب کشی چقدر طول می‌کشد؟» این واقعاً برای هر دندان متفاوت است ممکن است یک دندان طی نیم ساعت عصب کشی شود و دندان دیگری حتی 5 الی 6 ساعت زمان نیاز داشته باشد. مهم نیست چه قدر زمان لازمه بلکه کیفیت کار مهم است پس هنگام درمان با وجود حس ناخوشایند لطفا صبور باشید.

سوالات متداول عصب کشی دندان

بعد از عصب کشی در اهواز چه بخورم؟

هنگامی که شما درمان عصب کشی را انجام می دهید از بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن ناحیه تحت درمان استفاده می شود. ممکن است بی حسی تا 2 الی 6 ساعت دوام داشته باشد.

سعی کنید تا تکمیل درمان از غذاهای چسبنده مانند الویه ، پفک یا آدامس پس از عصب کشی استفاده نکنید. اینها می توانند پرکردگی موقت دندان شما را خراب کنند. بهتر است غذاهای نرم بخورید که نیاز به جویدن کمی دارند. دندان شما احتمالاً در روزهای پس از درمان حساس است و غذاهای سفت یا داغ می توانند باعث تحریک شوند. هنگام غذا خوردن تا تکمیل درمان سعی کنید از سمتی غذا بخورید که عصب کشی نشده است.

علاوه بر این  شما باید بهداشت دهان و دندان راخوب رعایت کنید. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را به طور منظم انجام دهید تا دندان درمان شده عاری از ذرات غذا و باکتری باقی بماند.

بعد از انجام عصب کشی دندان به چه مدت استراحت نیاز دارم؟

اغلب اوقات، افرادی که عصب کشی انجام داده اند می توانند روز بعد به محل کار یا مدرسه برگردند.

هنگام رزرو عصب کشی دندان چه نکاتی را باید در نظر بگیرم؟

در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام عصب کشی دندان در نظر بگیرید:

 • استفاده از تکنیک های جداسازی از جمله ورق پلاستیکی یا پنبه برای محیط کاری استریل باعث افزایش میزان موفقیت می شود
 • استفاده از اپکس یاب الکترونیکی برای دقت اندازه گیری بهتر طول کانال ریشه
 • هزینه ها کامل توضیح داده شده باشند بدون هیچ گونه هزینه اضافی و مخفی
 • استفاده از فایل‌های مدرن Protaper برای اطمینان از پاکسازی موثر کانال‌های ریشه
 • آیا فایل های قدیمی دور ریخته می شوند و از فایل های جدید استفاده می شود ؟
 • استفاده از ضدعفونی‌کننده‌های قوی به همراه دستگاه های اولتراسونیک برای پاکسازی موثر کانال ریشه دندان
 • آیا تجهیزات تزریق گرم گوتا برای پر کردن حداکثری کانال‌های ریشه دندان در موارد خاص در مطب وجود دارد ؟
 • استفاده از رادیوگرافی دیجیتال با دوز پایین برای تشخیص و ارزیابی بعد از اتمام عصب کشی

 

همین امروز تماس بگیرید

اگر مایل به رزرو یک جلسه مشاوره یا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر هستید لطفاً با شماره 09399404306 تماس گرفته و از ارتباط با ما دریغ نکنید.