روکش دندان دراهواز

روکش دندان در موارد مختلف تجویز می شوند

• روکش دندان بعد از عصب کشی

• اگر تخریب شدید دندان اتفاق افتاده است.

• اگر دندان های شما ترمیم های قدیمی و گسترده دارند.

• برای زیباسازی دندان های با رنگ نامناسب

• برای دندان های شکسته و جلوگیری از شکستگی بیشتر

• برای دندان های ترک خورده

• برای دندان های کج به عنوان درمان جایگزین ارتودنسی

روکش دندان در اهواز ، نیازهای زیبایی و هم نیازهای جویدن را برطرف می کنند.

روکش‌ دندان پس از عصب کشی بسیار رایج است و می‌تواند بخش‌های مختلف دندان را در کنار هم نگه دارد و طول عمر دندان‌هایی را که به شدت طی فرآیند عصب کشی تخریب شده‌اند افزایش دهد.

روکش‌ دندان از نظر شکل و نحوه ی اجرا مشابه لمینت دندان هست با این تفاوت که روکش‌ها تمام سطوح دندان را می‌پوشاند در حالی که لمینت ها فقط سطح بیرونی قابل رویت دندان را می‌پوشانند.

روکش دندان پس از عصب کشی و درمان ریشه

در دندانپزشکی لبخند پارسی ، مشاوره و ارزیابی اولیه دندان شما توسط دندانپزشک انجام می شود. تمام گزینه های مناسب با دندان شما ، مورد بحث قرار خواهد گرفت. در موارد خاص، به‌ویژه موارد زیبایی، ممکن است قالب‌هایی گرفته شود تا به ما اجازه دهد تا یک روکش موقت پلاستیکی برای شما تهیه کنیم. این به شما امکان می‌دهد تا شکل نهایی دندان را تأیید کنید.

قبل از ساخت روکش دندان ، می بایست مطمئن شویم که تاج دندان طول کافی دارد. پس از اطمینان از طول کافی تاج ، ساخت روکش آغاز می شود. در غیر اینصورت برای شما جراحی افزایش طول تاج یا اصطلاحا CL انجام می شود.

انواع مواد مورد استفاده در روکش دندان در اهواز

روکش یک آیتم سفارشی است که روی دندان شما چسبانده می شود تا کاملاً آن را بپوشاند. به طور سنتی روکش ها ترکیبی از فلز و سرامیک هستند با این حال، با پیشرفت تکنولوژی مواد جدیدی بر اساس زیرکونیوم (تمام سرامیکی) ارائه شده است. این مواد بسیار مستحکم و بادوام هستند بنابراین نیاز به فلز را برای روکش‌های دندان از بین می‌برند. روکش های تمام سرامیکی نتایج زیبایی فوق العاده ای را نسبت به روکش های سنتی ارائه می کنند.

با این وجود، انواع مختلف روکش ها توسط لبخند پارسی ارائه می شود تا بیمار با توجه به هزینه قدرت انتخاب داشته باشد.

انواع روکش های ارائه شده عبارتند از :

۱) روکش فوری با کامپوزیت

کامپوزیت ماده ای سفید رنگ است که با پیوند شیمیایی به مینای دندان می‌چسبد بنابراین با استفاده از کامپوزیت به تراش کمتری نیاز است، اما باید توجه داشت که این نوع روکش به اندازه روکش‌های تمام سرامیکی یا فلزی قوی نیست. و طول عمر کمتری دارد. این نوع روکش برای افرادی که یک کار سریع و فوری می خواهند مناسب است و بیشتر در دندان های جلویی که فشار زیادی بر آن ها وارد نمی شود کارایی دارد.

۲) روکش دندان EMAX

ماده EMAX یا همان دی سیلیکات لیتیوم واقعا انقلابی برای صنعت دندانپزشکی است. تا به حال هیچ ماده ای نتوانسته است استحکام بالا، زیبایی بالا و سهولت در استفاده را همچون EMAX ارائه دهد.

ماده EMAX نسبت به سرامیک های سنتی و قدیمی استحکامی 2.5 تا 3 برابر بیشتر از خود نشان می دهد. ترمیم‌های EMAX دارای دوام برتر با مقاومت خمشی 360-400 مگاپاسکال هستند. این روکش قوی ترین سیستم سرامیکی است که تا به امروز ساخته شده است. همچنین این روکش بی نهایت زیبا و با جلوه ی طبیعی است به گونه ای که امکان تشخیص آنها از دندان های طبیعی سخت است.

۳) روکش دندان زیرکونیا

زیرکونیا بعد از تیتانیوم قوی ترین ماده در دندانپزشکی است. ماده زیرکونیا که معمولاً استفاده می شود در واقع یک زیرکونیای پلی کریستالی آتراگونال است که تا حدی با اکسید ایتریم تثبیت شده است. مواد زیرکونیایی معمولاً دارای استحکام بیش از 900 مگاپاسکال هستند.

۴) پرسلن (یا سرامیک) چسبانده شده به فلز

چینی سفید به یک زیرساخت فلزی چسبانده شده است. فلز از زیر به آن استحکام می بخشد و از رو چینی رنگ سفید را نمایش می دهد. ظاهری طبیعی مانند تاج های دندانی ایمکس ندارد. زیرساخت فلزی بسته به انتخاب بیمار ممکن است فلز غیر گرانبها یا گرانبها باشد. فلزات گرانبها به طور کلی ترجیح داده می شود زیرا سازگاری بیشتری با لثه ها (لثه ها) دارد که منجر به التهاب کمتر می شود و کمتر مستعد خوردگی است. نقطه ضعف در اینجا پیوند بین چینی و فلز است و به مرور زمان ممکن است چینی از فلز جدا شود. همچنین با عقب نشینی لثه ها با افزایش سن، ممکن است یک خط سیاه در بالای تاج دیده شود که در واقع این سیاهی همان فلز است با این حال می توان مطمئن بود که این روکش ها تا سال ها به بیمار خدمات می دهد در حالی که قیمت آن ها نیز برای اکثر افراد جامعه مناسب و منطقی می باشد.

مراقبت های پس از تحویل روکش دندان

ممکن است چند روز طول بکشد تا شما به روکش دندان خود عادت کنید. رعایت دقیق بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است زیرا دندان روکش دار از پوسیدگی محافظت نمی شود. مناسب ترین روش برای اطمینان از سلامت دندان معاینه دوره ای توسط دندانپزشک می باشد. این معاینه به طور ایده آل می بایست هر شش ماه انجام شود اما حداقل به صورت سالیانه می بایست اینکار انجام شود. انجام معاینه نیاز به دقت و حساسیت دارد که ممکن است هر دندانپزشکی نتواند اینکار را به خوبی انجام دهد. چنانچه به معاینه روکش دندان در اهواز نیاز داشتید می توانید جهت رزرو نوبت معاینه تماس بگیرید.

سوالات متداول روکش دندان

روکش های دندان چقدر دوام دارند؟

ما انتظار داریم روکش دندان بین 5 تا 15 سال دوام داشته باشند البته با رعایت بهداشت دهان و دندان و انجام معاینات دوره ای می توان عمر روکش دندان را به بیش از 15 سال نیز رساند

روکش دندان چگونه ساخته می شود؟

روند ساخت روکش دندان با توجه به نوع روکش انتخابی ممکن است اندکی تفاوت داشته باشد.

در مرحله اول، دندان به شکل ایده آلی تراش داده می شود. هنگامی که دندان تراش داده شد یک قالب از دندان گرفته می شود. همچنین از فک مقابل شما هم قالب گرفته می شود تا نحوه گاز گرفتن شما نیز در لابراتوآر شبیه سازی شود.

تمام قالب‌ها برای تکنسین لابراتوآر فرستاده می‌شود تا روکش متناسب با دندان را تولید کند. برای تطبیق رنگ روکش با دندان های موجود ما از سیستم های رنگ VITA با دقت استفاده می کنیم.

در صورت درخواست بیمار یا صلاحدید دندانپزشک ، برای دندان تراش داده شده تا زمانی که روکش آماده شود، یک روکش موقت پلاستیکی نصب می شود.

همین امروز تماس بگیرید

اگر مایل به رزرو یک جلسه مشاوره یا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر هستید لطفاً با شماره 09399404306 تماس گرفته و از ارتباط با ما دریغ نکنید.