جرم گیری دندان دراهواز

 

با پیروی از روش صحیح مسواک زدن می توانید بهداشت دهان و دندان را حفظ کنید. همچنین برای حفظ سلامت دهان می بایست استفاده از نخ دندان، شستشو با دهانشویه و مراجعه منظم به دندانپزشک در دستور کار باشد. این کار باعث می شود دندان های شما تمیزی عالی داشته باشند.

اگر یک رژیم بهداشتی خوب رعایت نشود منجر به ایجاد پلاک و جرم دندان می شود که می تواند لثه ها را تحریک کند و منجر به التهاب لثه (بیماری لثه) شود. علاوه بر این التهاب لثه می تواند منجر به بوی بد دهان، لکه های نامناسب ، پوسیدگی دندان و تحلیل استخوان شود.

در اروپا ، 60 درصد از جمعیت درجاتی از التهاب لثه را نشان می دهند این به این معنی است که برای حفظ سلامت لثه و دندان‌ها در اهواز می بایست ویزیت منظم با دندانپزشک را جدی گرفت تا بتوانید سلامت دندان خود را حفظ کرده و دندان های خود را بتوانید تا آخر عمر حفظ کنید.

نشانه های عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

 • جرم دندان به رنگ زرد یا تغییر رنگ روی دندان ها به رنگ سیاه
 • بوی بد دهان
 • لق شدن دندان ها که به دلیل تحلیل استخوان و التهاب لثه می باشد.
 • شکاف هایی در بین دندان ها یا در سطح دندان ها که قبلا وجود نداشتند به گونه که چوب خلالی در آنها کم یا زیاد گیر کند و در لحظه گیر کردن فشار دست احساس شود.
 • خونریزی لثه هنگام مسواک زدن
 • لثه های دردناک، قرمز و متورم

چرا جرمگیری دندان در اهواز مهم است؟

مجموعه ای از مشکلات می تواند ناشی از جرم دندان باشد که برخی از آنها عبارتند از:

 • بیماری لثه و بیماری پریودنتال
 • رنگ زرد دندان
 • ایجاد پلاک قهوه ای یا سیاه روی دندان
 • بوی بد دهان
 • پوسیدگی دندان
 • حفره ها و سایش دندان
 • از دست دادن دندان
 • التهاب لثه و تحلیل استخوان

جرمگیری دندان چگونه است؟

در جلسه جرمگیری دندان در اهواز ، در ابتدا معاینه دقیق دندان و لثه شما را انجام می دهیم تا میزان جرم دندان را ارزیابی کنیم. سپس با استفاده از جرم‌گیر اولتراسونیک، جرم‌گیری دندان ها را انجام می دهیم تا جرم‌های رسوب‌شده در تمام نواحی از جمله مناطقی که مسواک زدن آن‌ها به سختی انجام می شود را از بین ببریم.

سپس دندان های شما را با استفاده از تجهیزات و مواد مخصوصی پالیش می کنیم تا هرگونه لکه سطحی روی دندان ها از بین برود.

آموزش دقیقی به شما می دهیم تا بدانید که چگونه می توانید سلامت دهان و دندان خود را حفظ کنید.

سوالات متداول جرمگیری دندان در اهواز

مزایای مراجعه منظم به دندانپزشک چیست؟

هنگامی که به طور منظم با دندانپزشک ملاقات می کنید می تواند به دندانپزشک شما کمک کند تا به طور مکرر دندان ها را برای تشخیص و درمان پوسیدگی ها و سایر مشکلات دهان بررسی کند تا مشکلات کوچکی که رفع آن ها آسان تر ، کم هزینه تر و ماندگار تر است را به موقع درمان کند. صبر کردن تا زمانی که دندان دچار درد شود معمولاً شامل درمان های دندانپزشکی بسیار پرهزینه تر و مشکل تر می شود.

اگر مشکل را در زمانی که کوچک است تشخیص دهیم این به راحتی می تواند توسط دندانپزشک شما قبل از رسیدن به مرحله پیشرفته، یا قبل از اینکه شما را ملزم به کشیدن دندان ، عصب کشی یا ایمپلنت کند درمان شود

اگر جرم دندان را حذف نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

وجود جرم دندان برابر است با وجود التهاب در لثه. و اگر برای مدت طولانی با این وضع ادامه دهیم در معرض خطر پوسیدگی دندان ، تحلیل استخوان و لقی دندان هستیم. اگر دندان های شما جرم نداشته باشد و به طور منظم توسط دندانپزشک به صورت سالیانه معاینه شوید می توانید مطمئن باشید که بر خلاف اغلب پیرمرد ها و پیرزن ها ، شما در کهنسالی دندان دارید و می توانید به راحتی از مزایای آن استفاده کنید.

مراحل ابتدایی التهاب لثه برگشت‌پذیر است و بافت لثه می‌تواند با انجام جرمگیری دندان دوباره به دندان‌ها بچسبد. با این حال، اگر بیماری لثه پیشرفت کند باعث آسیب دائمی به استخوان اطراف دندان‌ها می شود و آنها تحلیل می روند و در نهایت دندان ها لق شده و خود به خود می افتند.

بهداشت ضعیف چگونه باعث ایجاد پوسیدگی دندان می شود؟

روش های نادرست مسواک زدن و بهداشت نامناسب دهان می تواند منجر به تجمع پلاک روی سطوح دندان ها شود. اگر پلاک برداشته نشود این پلاک به جرم دندان تبدیل می شود.

وقتی غذا می خورید باکتری های موجود در پلاک و جرم دندان از انرژی موجود در غذا تغذیه و اسید تولید می کنند که این اسید مینای دندان را خورده و باعث پوسیدگی، سوراخ و حفره می شود.

چگونه بهداشت نامناسب دندان باعث التهاب لثه می شود؟

تجمع مداوم پلاک باعث تشکیل جرم (پلاک سخت شده) می شود که به صورت رسوبات زرد یا قهوه ای روی دندان ها دیده می شود. هنگامی که پلاک در زیر خط لثه و روی ریشه شروع به تشکیل می کند التهاب لثه رخ می دهد. یکی از علائم اصلی التهاب لثه ، خونریزی لثه هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن است. اگر التهاب لثه توسط یک دندانپزشک درمان نشود و نادیده گرفته شود در بسیاری از افراد می‌تواند منجر به شکل پیشرفته‌تری از بیماری التهاب لثه به نام پریودنتیت شود. که در طی آن لثه و استخوان تحلیل می رود سپس دندان لق می شود و در نهایت دندان می افتد.

به دلیل وجود باکتری های موجود در پلاک و جرم لثه ها تحریک شده و ملتهب می شوند. این امر منجر به جدا شدن لثه از دندان می شود که به آن پاکت پریودنتال می گویند. این پاکت ها به جرم و باکتری اجازه می دهد تا زیر خط لثه پخش شوند که می تواند منجر به التهاب بیشتر و تخریب بافت های نگهدارنده دندان نظیر استخوان شود. هنگامی که استخوان از بین رفت، لثه‌ها نیز تحلیل می روند و دندان‌ها شل و لق می‌شوند و در نهایت منجر به از دست دادن دندان می‌شود.

همین امروز تماس بگیرید

اگر مایل به رزرو نوبت دندانپزشکی هستید یا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر هستید لطفاً با شماره 09399404306 تماس گرفته و از ارتباط با ما دریغ نکنید.