ترمیم دندان در اهواز ( پر کردن دندان ) با روش تخصصی ماکاپ

 

پر کردن دندان با مواد سفید در واقع همان ترمیم دندان با کامپوزیت است. ما برای پرکردن دندان با مواد سفید از کامپوزیت های با کیفیت، قوی، قابل اعتماد و زیبا مانند G-ænial از GC آلمان برای ترمیم دندان در اهواز استفاده می کنیم. تلاش ما این است که رنگ ترمیم با رنگ طبیعی دندان شما تطابق داشته باشد.

ترمیم دندان به رنگ سفید در اهواز برای جایگزینی ترمیم های قدیمی آمالگام (سیاه و بر پایه فلز) یا برای پرکردن دندان‌های پوسیده و ترک خورده استفاده می‌شود. ما در صورت درخواست بیمار برای ترمیم دندان از روش تخصصی ماکاپ استفاده می کنیم. در این روش جزئیات دندان دقیقا مشابه با ظاهر اولیه دندان ایجاد می شود به گونه ای که در آناتومی و ظاهر دندان قبل و بعد از پرکردن دندان هیچ تفاوتی توسط بیمار حس نمی شود. در صورت ترمیم دندان با روش تخصصی ماکاپ هزینه درمان اندکی افزایش پیدا می کند.

اغلب از دو رنگ کامپوزیت برای ترمیم دندان استفاده می‌شود زیرا هیچ دندانی یک رنگ نیست. دندان در نزدیک لثه تیره‌تر است و همان دندان در ناحیه های دور از لثه شفاف‌تر و روشن‌تر می باشد. اگر از کامپوزیت به صورت تک رنگ برای ترمیم دندان استفاده شود ظاهر نهایی طبیعی به نظر نمی‌رسد بنابراین ما دقت می‌کنیم که رنگ ترمیم با دندان‌های شما هماهنگ باشد تا جلوه‌ای طبیعی و نامرئی داشته باشد.

ترمیم دندان با کامپوزیت نسبتا سریع و یکی از مقرون به صرفه ترین کار های دندانپزشکی است . اگر دندان به موقع ترمیم نشود در نهایت شما به عصب کشی یا کشیدن دندان نیاز پیدا می کنید که هزینه بیشتری دارد.

پر کردن دندان با مواد سفید

روش ترمیم دندان در اهواز به این صورت است که ابتدا پوسیدگی داخل دندان یا پرکردگی قدیمی آمالگام را حذف می کنیم و دندان را تراش می دهیم. سپس دندان را ایزوله می کنیم تا از محیط دهان و بزاق محفوظ بماند گاهی اوقات از ورق های پلاستیکی برای ایزوله کردن دندان در برابر رطوبت بزاق استفاده می شود گاهی هم از پنبه. اگر نتوانیم دندان را به صورت ایده آل ایزوله کنیم کامپوزیت به دندان به خوبی نمی چسبد. بنابر این اگر امکان ایزوله کردن فراهم نباشد از آمالگام یا ماده ی سیاه برای پر کردن استفاده می کنیم.

سپس از یک ژل اسیدی مخصوص استفاده می شود که سطح دندان را در سطح میکروسکوپی زبر می کند و باعث چسبندگی کامپوزیت به دندان می شود. سپس یک باند با کیفیت خوب به دندان زده می شود تا مطمئن شویم که کامپوزیت از طریق پیوند شیمیایی نیز به دندان متصل می شود.

کامپوزیت با رنگ انتخاب شده به تدریج در داخل حفره دندان قرار می گیرد و هر بار با نور آبی (حدود 450 نانومتر طول موج) پلیمریزه و سخت می شود. ترمیم در نهایت شکل می‌گیرد و سطح آن پالیش و صیقل داده می‌شود.

استفاده از ماده گلس آینومر در ترمیم دندان

یکی دیگر از مواد مورد استفاده در پرکردن دندان با ماده سفید که در دندانپزشکی لبخند پارسی استفاده می شود نوعی ماده پرکننده به نام گلس آینومر است. ویژگی مفید این ماده برای پرکردگی های سفید در اهواز این است که به خوبی به سطح دندان می چسبد و فلوراید آزاد می کند. در ترمیم های عمیق گلس آینومر در زیر ترمیم های کامپوزیتی برای محافظت از پالپ (بافت های عصبی) قرار داده می شود.

هزینه ترمیم دندان با ماده سفید به پیچیدگی کار و مدت زمان مورد نیاز بستگی دارد.

روش ترمیم دندان در اهواز با ماده سفید :

روشی که تجربه می کنید به نوع مشکل بستگی دارد. در برخی موارد، نیازی به تراش دندان شما نیست و حتی نیاز به بی حسی موضعی نیز ممکن است نباشد. و در برخی موارد کاملا برعکس.

دندانپزشک رنگ کامپوزیت را به گونه ای انتخاب می کند که با دندان شما مطابقت داشته باشد. سطح دندان با یک ژل اسیدی مخصوص تمیز و زبر می شود و سپس با مایعی به نام مایع باندینگ پوشانده می شود که به کامپوزیت اجازه می دهد تا از طریق پیوند شیمیایی به دندان شما بچسبد. سپس کامپوزیت به صورت مرحله ای درون دندان قرار می گیرد و با نور

خاصی سخت می شود. پس از تکمیل این کار، سطح ترمیم با دقت پالیش و صیغل داده می شود.

طول عمر ترمیم دندان در اهواز

ممکن است بعد از پرکردن دندان  تا مدتی حساسیت خفیفی را تجربه کنید در بسیاری از موارد این حالت موقتی است. ترمیم ها معمولا چندین سال دوام می آورند. اگر عاداتی مثل دندان قروچه داشته باشید عمر دندان به شدت کاهش میابد.

سیگار کشیدن و مصرف بیش از حد قهوه و سایر مواد رنگدانه‌دار ممکن است باعث تغییر رنگ ترمیم دندان شوند. بنابر این مهم است که بهداشت دهان و دندان را به طور سختگیرانه ای رعایت کنید. برای اطمینان از وضعیت سلامت دندان ها و همچنین بررسی وضعیت دندان های ترمیم شده نیاز است حداقل به صورت سالیانه معاینه شوید. اگر این مدت زمان به شش ماه کاهش یابد بسیار ایده آل می باشد.

اگر حساسیت و درد بیش از دو هفته بعد از پر کردن دندان باقی بماند ممکن است عصب کشی لازم باشد. با گذشت زمان، پرکردگی‌های سفید می‌توانند لکه‌دار شوند، از هم جدا شوند یا شکسته شوند اما تحقیقات نشان می‌دهد که به‌طور متوسط ​​باید 8 سال دوام داشته باشند. اگر پوسیدگی یا شکستگی دندان بسیار بزرگ است، توصیه می‌شود به جای پر کردن، دندان روکش شود تا خطر شکستگی دندان کاهش یابد.

سوالات متداول پر کردن دندان با ماده سفید در اهواز

قرار ملاقات برای ترمیم دندان در اهواز چقدر طول می کشد؟

ترمیم دندان معمولا در یک جلسه 45 دقیقه ای انجام می شود. با این حال، بسته به وسعت و پیچیدگی ممکن است طولانی‌تر شود یا نیاز باشد کار دو جلسه ای انجام شود. ما فقط از کامپوزیت های با کیفیت، قوی، قابل اعتماد و زیبا مانند G-aenial از GC آلمان و موارد مشابه استفاده می کنیم.

آیا با پر کردن دندان ها با ماده سفید در اهواز دندان ها حساس‌تر می شوند؟

به طور کلی ترمیم دندان اگر سطحی باشد هیچ حساسیت اضافی ایجاد نمی شود. اما چنانچه ترمیم دندان عمیق باشد ممکن تا مدت کوتاهی دندان حساس شود اگر حساسیت بیش از دو هفته به درازا کشید نیاز است تا دندان بررسی شود و در صورت لزوم عصب کشی شود.

آیا ترمیم دندان در اهواز به مرور زمان تغییر رنگ می دهد؟

اگر چه شما نمی توانید 100٪ از تغییر رنگ جلوگیری کنید اما به دلیل استفاده از کامپوزیت خوب رنگ دندان برای چندین سال ثابت باقی می ماند از آنجایی که بیشتر پرکردگی ها در دندان های عقبی قرار گرفته اند شما هرگز متوجه تغییر رنگ دندان نمی شوید.

 

همین امروز تماس بگیرید

اگر مایل به رزرو نوبت دندانپزشکی هستید یا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر هستید لطفاً با شماره 09399404306 تماس گرفته و از ارتباط با ما دریغ نکنید.