بلیچینگ دندان در اهواز

بلیچینگ برای سفید کردن دندان استفاده می شود. منافذ میکروسکوپی دندان شما با موادی مانند چایی ، قهوه و تنباکو رنگدار می شود. با گذر زمان ، دندان های شما ظاهری لکه دار یا زرد رنگ به خود می گیرد. سفید کردن دندان در اهواز که به عنوان بلیچینگ دندان نیز شناخته می شود دندان ها را روشن می کند و به از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ کمک می کند.

 

بهترین زمان بلیچینگ و سفید کردن دندان درست قبل از مناسبت های اجتماعی مهم می باشد که به شما امکان می دهد در تمام عکس های خود لبخندی درخشان داشته باشید.

 

مشاوره انجام بلیچینگ دندان در اهواز

 

آیا دندان های لکه دار دارید یا به دنبال سفید کردن دندان های زرد خود هستید؟ امروزه گزینه‌های مختلفی برای روشن‌تر کردن رنگ دندان ها در دسترس است اما درمان‌ بلیچینگ ایمن‌ترین و مؤثرترین راه ، برای داشتن لبخندی سفیدتر است. در جلسه معاینه ابتدا دندانپزشک یک مشاوره اولیه و یک ارزیابی کامل را انجام خواهد داد. تا مطمئن شویم که بلیچینگ برای شما مناسب است. سپس تمام گزینه ها متناسب با نیاز شما برایتان توضیح داده می شود تا مطمئن شویم بهترین درمان برای شما انجام می شود.

اگر مایل به رزرو تایم مشاوره هستید لطفا همین امروز با ما تماس بگیرید.

 

روش سفید کردن دندان

 

سفید کردن دندان در اهواز یک تکنیک ساده با استفاده از ماده پراکسید هیدروژن می باشد که برای روشن کردن رنگ دندان ها روی دندان ها قرار می گیرد. این تکنیک محبوب ترین و رایج ترین روش برای بلیچینگ می باشد که با هزینه و ناراحتی کمتری نسبت به سایر تکنیک ها انجام می شود.

بلیچینگ برای لکه‌های سطحی ناشی از افزایش سن، یا لکه های ناشی از غذاها و نوشیدنی‌های رنگدانه‌دار کاربرد دارد.

سفید شدن دندان به دلیل تجزیه ژل پراکسید می باشد که طی آن رادیکال های آزاد اکسیژن بسیار فعال تولید می شوند. این رادیکال ها به طور موثر مولکول های رنگدانه ای را می شکند و تجزیه می کند در نتیجه لکه ها محو می شوند و لبخند سفید تری را برای شما به ارمغان می آورد.

 

هر چه لکه کم رنگ تر باشد راحت تر سفید می شود. تغییر رنگ های شدید مثل تغییر رنگ های آبی رنگ یا تغییر رنگ های ناشی از دارو ممکن است به راحتی به بلیچینگ جواب ندهد و نیاز به تکرار جلسات بلیچینگ باشد.

 

ماده های بلیچینگ دندان که بدون نسخه در داروخانه ها فروخته می شوند همتراز با بلیچینگ داخل مطب دندانپزشکی نیستند. آنها به دلیل تفاوت در نوع ماده شیمیایی و غلظت آن اثر یخشی کمتر و کوتاه مدت تری دارند همچنین بلیچینگ دندان تحت نظر دندانپزشک ایمن‌ترین راه برای روشن‌کردن دندان‌های بدرنگ است. زیرا ممکن است دندان های شما به دلایل مختلف حساسیت زیادی به مواد بلیچینگ داشته باشد و بلیچینگ به طور کلی برای شما منع شود. پس بهتر است سر خود و بدون مشاوره تخصصی به دنبال بلیچنگ های بدون نسخه نباشید.

 

اگر مواد همرنگ دندان مانند روکش یا پرکردگی های کامپوزیت وجود داشته باشد. این مواد دچار تغییر رنگ نمی شوند.

پس بهتر است که اگر دندان های شما نیاز به روکش یا ترمیم دارد بعد از بلیچینگ انجام شود تا رنگ دندان ها با رنگ روکش یا ترمیم تطبیق داشته باشد.

 

سفید کردن دندان با نور مخصوص

 

برای بلیچینگ دندان در اهواز توسط نور  ، دندانپزشک یک محصول سفید کننده بر روی دندان های شما قرار می دهد سپس نور یا لیزر بر روی آنها تابیده می شود تا سفید کننده را فعال کند. سفید کردن دندان با نور در اهواز حدود یک ساعت طول می کشد.

 

دندان های من چقدر سفید خواهند شد؟

 

تفاوتی که می خواهید در سفید کردن دندان های خود قبل و بعد از بلیچینگ ببینید به تعداد جلسات بلیچینگ شما وابسته است. به طور کلی، هر چه بیشتر دندان های خود را بلیچینگ کنید سفیدتر می شوند.

به عنوان یک استاندارد ، رنگ دندان ها باید با سفیدی چشم فرد مطابقت داشته باشد.

 

در مورد خمیر دندان سفید کننده چطور؟

 

اینها معمولاً حاوی مقادیر بسیار کمی از مواد سفید کننده دندان هستند و می توانند با استفاده مداوم یک نتیجه سفید کننده واقعی ارائه دهند.

بیشتر آنها حاوی مواد ساینده هستند که به طور فیزیکی لایه‌های سطحی دندان را از بین می‌برد. این باعث می شود دندان سفید شود اما ظاهری کدر پیدا کند.

 

بلیچینگ خانگی

 

برای بلیچینگ خانگی در اولین جلسه ، دندانپزشک از دندان های شما قالب می گیرد. از این طریق، یک تری سفارشی برای شما ساخته می‌شود که می تواند به خوبی روی دندان‌های شما قرار بگیرد.

 

تری های ساخته شده با ژل پراکسید پر می شوند و روی دندان ها قرار می گیرند و برای چند روز بین 2 تا 4 ساعت استفاده می شوند.

 

نتایج بلیچینگ دندان

 

در بسیاری از موارد می توان به سفیدی قابل توجهی دست یافت اما هیچ راه تضمینی برای پیش بینی رنگ دندان های شما وجود ندارد. دندان هایی که دارای چندین رنگ و لکه با رنگ های مختلف یا لکه های ناشی از دارو هستند به خوبی سفید نمی شوند و حتی لکه ها نیز محو نمی شوند. برای این دندان ها می بایست درمان های جایگزین نظیر لمینت یا کامپوزیت دندان را انجام داد.

 

درمان های جایگزین بلیچینگ

جرم گیری و پالیش دندان می تواند رنگ دندان را با از بین بردن لکه های سطحی بهبود بخشد. روکش‌ها ، لمینت ها و کامپوزیت دندان می‌توانند رنگ و همچنین شکل دندان‌ها را تغییر دهند اما در آنها بر خلاف بلیچینگ دندان نیازمند تراش می باشد.

 

مراقب های بعد از بلیچینگ و سفید کردن دندان ها

 

رعایت دقیق بهداشت دهان و دندان مهم است. بهتر است از کشیدن سیگار، چای، قهوه و سایر مواد رنگدانه‌دار در دوره اولیه بعد از بلیچینگ اجتناب شود. حتی پس از بهترین درمان در اهواز ، اگر این دستورالعمل‌های خاص رعایت نشود ممکن است بعد از یک ماه شاهد از بین رفتن سفیدی دندان‌ها باشید.

 

پس از مدتی، به دلیل ماهیت سبک زندگی امروزی، ممکن است متوجه شوید که سفیدی لبخندتان محو شده است. بسیاری از افراد برای حفظ لبخند سفید خود، سالانه تحت عمل بلیچینگ قرار می گیرند.

 

عوارض بلیچینگ دندان (سفید کردن دندان)

 

ما برای بلیچینگ دندان در اهواز این اطلاعات را در اختیار شما می گذاریم تا با دانش کافی اقدام به درمان کنید. همکاری و درک شما از این مطالب ضروری است زیرا ما به دنبال دستیابی به بهترین نتایج برای شما هستیم.

 

همه درمان ها از جمله سفید کردن دندان ها می توانند عوارضی نیز داشته باشند. عوارض بلیچینگ که ممکن است برای سفید کردن دندان در خانه  با استفاده از تری های مخصوص رخ دهد ؛ نادر هستند و معمولاً ماهیت جزئی دارند.

 

اکثر بیماران بدون هیچ گونه عوارض جانبی ، سفید کردن دندان ها را در اهواز انجام می دهند. تعداد کمی از بیماران ممکن است حساسیت خفیف و یا تحریک لثه را تجربه کنند. در اکثر مواقع ، علائم در طی یک الی دو هفته برطرف می شوند.

 

حساسیت دندان

 

در طول فرآیند بلیچینگ، برخی از بیماران ممکن است حساسیت دندان را به طور موقت تجربه کنند. اگر دندان های شما به طور معمول حساس هستند لطفا قبل از بلیچینگ به دندانپزشک خود اطلاع دهید.

یک مسکن خفیف معمولاً در از بین بردن هر گونه ناراحتی مؤثر خواهد بود.

 

تحریک لثه و بافت نرم

 

سفید کردن ممکن است باعث التهاب لثه ها، لب ها یا حاشیه گونه شود. هر گونه تحریکی معمولاً کوتاه مدت و بسیار خفیف است. شستشو با آب نمک گرم می تواند باعث تسکین شود.

 

تاثیر بلیچینگ روی ترمیم ها و روکش های موجود

 

پر کردن دندان با کامپوزیت به رنگ سفید و روکش ها در طول بلیچینگ سفید نمی شوند.

 

پر کردن و ترمیم دندان ها قبل از بلیچینگ

 

اگر دندان شما پوسیدگی و حفره داشته باشد ژل بلیچینگ به داخل حفره ها و پوسیدگی ها نفوذ می کند و می تواند باعث ناراحتی شما شود. در بدترین حالت حتی می تواند شما را نیازمند عصب کشی دندان بنماید. اکیداً توصیه می شود که هرگونه حفره، پوسیدگی یا پرکردگی معیوب را می بایست قبل از انجام هر گونه سفید کردن دندان ها ، درمان و تصحیح کرد.

 

سفید کردن دندان برای زنان باردار یا شیرده، کودکان زیر 18 سال یا افرادی که حساسیت به پراکسید هیدروژن دارند توصیه نمی شود.

 

به طور کلی باید بدانید که نتیجه درمان سفید کردن دندان نمی تواند تضمین شده باشد.

 

شما می بایست در طول درمان و تا 48 ساعت بعد از آن، از مصرف هرگونه مواد کروموژن (مانند سس گوجه‌فرنگی، قهوه   نوشابه ، چای ، تمام محصولات تنباکو و غیره) خودداری کنید.

 

در صورت بروز هرگونه مشکل فورا با دندانپزشک خود مشورت کنید.

 

اگر باردار یا شیرده هستید یا به محصولات پراکسید حساسیت دارید از انجام بلیچینگ خودداری کنید.

 

دستورالعمل های قبل از سفید کردن

 

  • اگر سیگاری هستید تا 48 ساعت سیگار نکشید.
  • به مدت 48 ساعت از غذاهای پر رنگ (سس قرمز، آب هویج، زغال اخته، کاری و غیره) و نوشیدنی ها (قهوه، چای و غیره) دوری کنید.

 

پس از سفید کردن دندان چه می شود ؟

 

حساسیت به مایعات سرد یا گرم ممکن است رخ دهد. این معمولاً طی 1 تا 7 روز پس از اتمام درمان برطرف می‌شود اگر حساسیت شدید یا ادامه داشت با دندانپزشک خود در اهواز تماس بگیرید.

 

سفید کردن دندان ها ممکن است باعث التهاب لثه ها، لب ها یا حاشیه گونه شود. هر گونه تحریکی معمولاً کوتاه مدت و بسیار خفیف است. شستشو با آب نمک گرم می تواند آن را تسکین دهد.

 

اگر احساس حساسیت به لثه دارید، هنگام مسواک زدن، ناحیه آسیب دیده را مسواک نزنید. در عوض از یک دهانشویه ضدعفونی کننده استفاده کنید. دقت کنید که دهانشویه شما نباید کلرهگزیدین باشد.

 

نتایج فوری بلیچینگ دندان می تواند به دلیل کم آبی دندان های شما بسیار چشمگیر باشد. اما معمولا پس از گذشت چند روز مقداری از نتیجه برگشت پیدا می کند.

 

نتایج بلند مدت از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است. این می تواند به رنگ اصلی دندان های شما بستگی داشته باشد همچنین عاداتی مانند سیگار کشیدن یا نوشیدن نوشیدنی های رنگی (قهوه، چای) و غیره می تواند موثر باشد.

 

برای حفظ رنگ سفید ، ممکن است هر 6 تا 12 ماه یکبار به درمان مجدد بلیچینگ نیاز باشد.

 

همین امروز تماس بگیرید

 

اگر مایل به رزرو نوبت دندانپزشکی هستید یا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر هستید لطفاً با شماره 09399404306 تماس گرفته و از ارتباط با ما دریغ نکنید.